Блок живлення від телевізора "Радуга-719"

Поміг людям позбутись "сміття", яке у випадку працездатності би могло би ще комусь користь принести.

Сам телевізор - чудо радянського радіопрому вагою 60 кілограм. Дивує, як можна було у вироби "пхати" стільки зайвого металу, дерева та інших ресурсів, і гігантизм загалом вражає.

Телевізор навіть включився, з'явився переривчастий шум в динаміках, а за деякий час з модуля розгорток повалив дим. Я не розібрався чи з трансформатора чи з помножувача. Ремонтувати це "чудо" точно вже немає змісту. Але корисного хоч і не дуже вартісного в телевізорі достатньо. Це і популярні лампи, деякі радіодеталі, елементи шасі і навіть з корпуса можна зробити якусь тумбочку,...

Що вразило найбільше - це блок живлення, вагою 6 кілограм, розмір трансформатора як в трансформатора від трансформатора для дугової зварки.

Що дуже дивно, сам телевізор можна розібрати повністю за 10 хвилин без особливого інструменту. Якісні і надійні роз'єми, є вільний доступ до вузлів. На превеликий жаль, принципову схему від телевізора знайти досить важко.

Попередній власник можливо її знайде і передасть мені. Знайшлась в інтернетах схема лише від блока живлення.



На диво, він виявився повністю працездатним. 40 років цьому "звіру" і в ньому достатньо запасу потужності щоб пропрацювати ще так само, хіба що конденсатори повисихають. Застосувати такий трансформатор можна у ламповій електроніці, якої я довший час "боявся", про що досить шкодую. Зараз є шанс погратись теплим ламповим звуком або скласти лінійний підсилювач потужності радіостанції на лампі 6п45с. Лампові пристрої - завжди громіздкі, треба працювати більше напильником і болгаркою ніж паяльником. Але в цій техніці є душа і щось сакральне.

Після невеличких дослідів передам залізо в станцію юних техніків, можливо у них ще є цікавість до техніки з минулого віку.